Mit Fried und Freud ich Fahr dahin…
Liefhebbers van klassieke muziek zijn van harte uitgenodigd om een bijzondere muzikale ervaring bij te wonen op zondag 2 maart om 15.30 uur in de Grote Kerk van Blokzijl. Onder de bezielende leiding van Raghna Wissink zal Cantate 125 van Johann Sebastian Bach worden uitgevoerd, tijdens een vesper waarin Ds. Mathilde de Graaff zal voorgaan.
Deze cantate, gebaseerd op het gelijknamige koraal van Maarten Luther, werd voor het eerst uitgevoerd in 1725, ter gelegenheid van het feest van Maria Lichtmis en de tekst is ontleent aan de lofzang van Simeon, aan wie belooft was dat hij niet zou sterven voordat hij de Messias had gezien. Simeon hief de lofzang aan bij het zien van de 40 dagen oude Jezus in de tempel. Volgens de Joodse traditie verscheen Maria 40 dagen na de geboorte van haar zoon in de tempel om een rituele reiniging te ondergaan en haar eerstgeboren zoon aan de priesters voor te stellen. Volgens Lucas 2, vers 29-32 zong Simeon: Ik kan nu in vrede sterven, want ik heb de verlosser gezien die God over de volkeren heeft gezonden als een licht voor alle ongelovigen en tot vreugde van het volk Israël.
De solistenrollen worden vertolkt door tenor Han Warmelink, alt Raghna Wissink en Bas Andre Geerts. Organist in deze dienst is Fedde Tuinstra. Zij worden bijgestaan door een orkest van professionele musici en zangers uit een brede regio.
De toegang is vrij, maar aan het einde van de dienst wordt een collecte warm aanbevolen ter bestrijding van de kosten. Deze collecte ondersteunt de voortzetting van dergelijke hoogwaardige muzikale evenementen en wordt zeer gewaardeerd.
Over de Grote Kerk van Blokzijl: De Grote Kerk van Blokzijl, bekend om zijn prachtige akoestiek en historische ambiance, biedt het perfecte decor voor de uitvoering van Bach’s Cantate 125. Het is een locatie die cultuur, geschiedenis, en muzikale excellentie samenbrengt.
Voor meer vragen: Betty Lok (T 06 20663589) http://www.kerkblokzijl.nl/cantatediensten/